18. Kültürel Diplomasi ve Kudüs’teki Türkiye | Reha Ermumcu | Toplum

2020-09-25

 Bu bölümümüzde T. C. Kudüs Başkonsolosluğu Yunus Emre Türk Kültür Merkezi müdürü Reha Ermumcu ile Kültürel Diplomasi üzerine konuştuk. Diplomasinin en önemli sahalarından..

İSAR Podcast
İSAR Podcast
18. Kültürel Diplomasi ve Kudüs'teki Türkiye | Reha Ermumcu | Toplum
/

 Bu bölümümüzde T. C. Kudüs Başkonsolosluğu Yunus Emre Türk Kültür Merkezi müdürü Reha Ermumcu ile Kültürel Diplomasi üzerine konuştuk. Diplomasinin en önemli sahalarından biri olan kültürel diplomasinin neden önemli olduğunu, neden tercih edildiğini, dünyada nasıl yapıldığını, hangi boyutlara ulaştığı ve nasıl çıktılar elde edildiğini sorduk. Ardından Türkiye’nin kültürel diplomasi performansını ele aldığımız yayında hangi coğrafyalarda ne tür faaliyetler yaptığımızı konuştuk. Son olarak Yunus Emre Enstitüsü özelinde Kudüs’te neler olduğunu ve nasıl faaliyetler yürütüldüğünü ele aldığımız bu bölümü istifadenize sunuyoruz.

Reha Ermumcu

Reha Ermumcu Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden 2013’e mezun oldu. Aynı alanda lisansüstü eğitimine devam etmekte olan Ermumcu, 2015 yılından bu yana T. C. Kudüs Başkonsolosluğu Yunus Emre Türk Kültür Merekzi, yahut yaygın adıyla Yunus Emre Enstitüsü’nde görev yapmaktadır. Halihazırda Kudüs ofisinde müdürlük görevini yürütmektedir.Sunucu

M. Bedrettin Toprak
Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi programında Osmanlı İktisat Tarihi alanında doktora eğitimine devam etmektedir. İktisat tarihi, iktisadi düşünce ve eşitsizlik alanlarında çalışmalar yürütmektedir.


Müzik

Mehmet Öncel

Bize ulaşmak için
podcast@isar.org.tr


Buradan Dinleyin