22. Nasıl Kapitalist Olunur? Beşerî Sermayeyi Yeniden Düşünmek | Harun Şencal | Toplum

2020-11-26

Bu bölümde İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nden Harun Şencal’ı konuk ediyoruz. Kapitalizmin insana ve sermayeye bakışını ele aldığmız bu oturumda Beşeri Sermaye ve Sosyal..

İSAR Podcast
İSAR Podcast
22. Nasıl Kapitalist Olunur? Beşerî Sermayeyi Yeniden Düşünmek | Harun Şencal | Toplum
/

Bu bölümde İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nden Harun Şencal’ı konuk ediyoruz. Kapitalizmin insana ve sermayeye bakışını ele aldığmız bu oturumda Beşeri Sermaye ve Sosyal Sermaye kavramlarını masaya yatırdık.

Harun Şencal

Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 2007 yılında mezun oldu. Aynı üniversitede İşletme (MBA) ve Ürdün Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisanslarını tamamladı. 2014 yılında Durham Üniversitesi’nde başladığı İslami Finans Doktora programını 2018 yılında tamamlayan Şencal, İslam Ekonomisi ve İslami Finans alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Araştırmaları ve yayınları İslam Ekonomisinin dar kalıplar içinde yorumlanan bir disiplinden ziyade interdisipliner veya transdisipliner bir yaklaşımla ele alınması ve geliştirilmesi üzerine yoğunlaşmaktadır. Bu bağlamda üniversite, vakıf ve derneklerde alana dair programlar düzenledi ve dersler verdi. Bu alandaki çalışmalarını sunmak için katıldığı uluslararası konferansların yanı sıra uluslararası dergilerde de yayınları bulunmaktadır.Sunucu

M. Bedrettin Toprak
Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi programında Osmanlı İktisat Tarihi alanında doktora eğitimine devam etmektedir. İktisat tarihi, iktisadi düşünce ve eşitsizlik alanlarında çalışmalar yürütmektedir.


Müzik

Göksel Baktagir – Martı

Bize ulaşmak için
podcast@isar.org.tr


Buradan Dinleyin