47. Kur’an İslamcılığı Söylemi | Hasan Sevim | Bilgi ve Felsefe

2024-01-15

Bu bölümümüzde Dr. Hasan Sevim hocamızla Kuran İslamcılığı söyleminin tarihi, dayanağı ve ortaya çıkış nedenleri hakkında konuştuk. Modern zamanlarda söylemin tekrar ortaya çıkışı..

İSAR Podcast
İSAR Podcast
47. Kur'an İslamcılığı Söylemi | Hasan Sevim | Bilgi ve Felsefe
/

Bu bölümümüzde Dr. Hasan Sevim hocamızla Kuran İslamcılığı söyleminin tarihi, dayanağı ve ortaya çıkış nedenleri hakkında konuştuk. Modern zamanlarda söylemin tekrar ortaya çıkışı ve günümüze etkisi üzerinde durduk.

Hasan Sevim

Dr. Öğr. Üyesi Hasan SEVİM 1971 yılında Konya’da doğdu. 1989 yılında Konya Merkez İmam Hatip Lisesi’nden, 1995 yılında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde 2015 yılında yüksek lisansını, 2021 yılında ise “Kur’an İslam’ı Söyleminin Paradigmatik Açıdan Değerlendirilmesi (Türkiye Örneği)” adlı teziyle doktorasını tamamladı. 2017-2022 tarihleri arasında Selçuk Üniversitesi İslami ilimler Fakültesi Arap Dili ve Belagatı Anabilim Dalında öğretim görevlisi olarak çalıştı. Aralık 2022’de Selçuk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Tefsir Anabilim Dalında Doktor Öğretim Üyesi oldu. Halen Selçuk Üniversitesi İslami ilimler Fakültesinde görev yapmaktadır.


Sunucu

Yunuscan Bilgiç

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitim görmektedir. Eş zamanlı olarak İSAR temel eğitim programına devam etmektedir.


Bize ulaşmak için
podcast@isar.org.tr

Buradan Dinleyin