46. İslam Öncesi ve Sonrası Mekke ve Arap Toplumu | Adnan Demircan | Toplum

2023-11-16

Bu bölümümüzde Prof. Dr. Adnan Demircan hocamız ile Mekke’deki sosyal, ekonomik ve siyasi hayat hakkında konuştuk. Kabilecilik anlayışı üzerine inşa edilen bir toplumun..

İSAR Podcast
İSAR Podcast
46. İslam Öncesi ve Sonrası Mekke ve Arap Toplumu | Adnan Demircan | Toplum
/

Bu bölümümüzde Prof. Dr. Adnan Demircan hocamız ile Mekke’deki sosyal, ekonomik ve siyasi hayat hakkında konuştuk. Kabilecilik anlayışı üzerine inşa edilen bir toplumun akide toplumuna dönüşümünü inceledik.

Adnan Demircan

Adnan Demircan 1965 yılında Mardin’de doğdu. 1987 yılında Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İslam Tarihi ve Uygarlığı Bilim Dalında yüksek lisansa başladı. 1989 yılında yüksek lisansını, 1994 yılında da aynı Enstitüde doktorasını tamamladı. 1992 yılında Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1994 yılında yardımcı doçent, 1996 yılında doçent, 2003 yılında ise profesör oldu. 2012 yılından bugüne İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde görev yapmaktadır.


Sunucu

Yunuscan Bilgiç

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitim görmektedir. Eş zamanlı olarak İSAR temel eğitim programına devam etmektedir.


Bize ulaşmak için
podcast@isar.org.tr

Buradan Dinleyin